Mercedes-Benz Klasa A: Ważne zasady bezpieczeństwa

Mercedes-Benz Klasa A –> Jazda i parkowanie –> Tankowanie –> Ważne zasady bezpieczeństwa

Ostrzeżenie 

Opary paliwa są łatwopalne. W przypadku niefachowego obchodzenia się z paliwem istnieje ryzyko pożaru i wybuchu!
Należy koniecznie unikać ognia, otwartych źródeł światła, palenia papierosów i iskier. Przed tankowaniem wyłączyć silnik i ogrzewanie postojowe, jeśli jest zamontowane.
Paliwa są trujące i szkodliwe dla zdrowia. Istnieje niebezpieczeństwo obrażeń!
Koniecznie unikać kontaktu paliwa ze skórą, oczami lub ubraniem oraz połknięcia paliwa. Nie należy wdychać oparów paliwa. Paliwa należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
W przypadku kontaktu z paliwem należy przestrzegać następujących zasad:
Naładowanie elektrostatyczne może prowadzić do powstania iskry i zapłonu oparów paliwa. Istnieje ryzyko pożaru i wybuchu!
Bezpośrednio przed otworzeniem korka wlewu paliwa należy zawsze dotknąć nadwozia pojazdu lub pistoletu dystrybutora. Występujące ewentualnie naładowanie elektrostatyczne jest w ten sposób redukowane.
Pojazd z silnikiem wysokoprężnym:
W przypadku zmieszania oleju napędowego z benzyną temperatura zapłonu mieszanki paliwa jest niższa niż w przypadku czystego oleju napędowego. Przy pracującym silniku elementy układu wydechowego mogą się w sposób niezauważalny przegrzać. Istnieje zagrożenie pożarem!
Nigdy nie tankować benzyny. Do oleju napędowego nie należy nigdy dodawać benzyny.

Wskazówka 

Pojazdu wyposażonego w silnik benzynowy nie wolno tankować olejem napędowym. Po omyłkowym zatankowaniu niewłaściwego paliwa nie należy włączać zapłonu, w przeciwnym razie paliwo zostanie wpompowane do układu paliwowego. Nawet niewielka ilość niewłaściwego paliwa może powodować uszkodzenie układu paliwowego i silnika. W takiej sytuacji należy powiadomić fachowy serwis i zlecić całkowite opróżnienie układu paliwowego.

Pojazdu wyposażonego w silnik wysokoprężny nie wolno tankować benzyną. Po omyłkowym zatankowaniu niewłaściwego paliwa nie należy włączać zapłonu, w przeciwnym razie paliwo zostanie wpompowane do układu paliwowego. Nawet niewielka ilość niewłaściwego paliwa może powodować uszkodzenie układu paliwowego i silnika. Koszty naprawy są wysokie. W takiej sytuacji należy powiadomić fachowy serwis i zlecić całkowite opróżnienie układu paliwowego.

W przypadku przelania zbiornika paliwa może dojść do uszkodzenia układu paliwowego.

Należy uważać, aby nie doszło do rozlania paliwa na polakierowane powierzchnie. W przeciwnym raziem może dojść do uszkodzenia powłoki lakierniczej.

Przy dolewaniu paliwa z kanistra stosować filtr. W przeciwnym razie cząstki brudu z kanistra mogą doprowadzić do niedrożności przewodów paliwowych i/lub układu wtrysku paliwa.

Podczas tankowania nie należy wsiadać do pojazdu. Mogłoby wówczas dojść do ponownego naładowania elektrostatycznego.
W przypadku napełniania zbiornika paliwa może dojść do wytrysku paliwa podczas usuwania pistoletu dystrybutora.
Dalsze informacje na temat paliwa oraz jakości paliwa

Tankowanie

...

Proces tankowania

Informacje ogólne Prosimy przestrzegać ważnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa Jeśli pojazd jest odblokowywany/blokowany kluczy ...

Zobacz tez:

Konserwacja powłoki lakierniczej
Mycie aby ochronić powłokę samochodu przed rdzą i uszkodzeniami, należy dokładnie myć pojazd co najmniej raz w miesiącu letnią lub zimną wodą. Jeżeli pojazd używany jest do jazdy terenowej, należy go umyć po każd ...

Sprawdzanie stanu bieżnika
Należy sprawdzić, czy wskaśniki zużycia bieżnika znajdują się na oponach. Należy również sprawdzić, czy opony nie są nierównomiernie zużyte, np. nadmiernie zużyty bieżnik po jednej stronie opony. Należy r ...

Kierunkowskazy (reflektory halogenowe)
Wyłączyć oświetlenie. Otworzyć pokrywę komory silnika. Przekręcić oprawkę  w lewo i wysunąć. Przekręcić żarówkę w lewo i wyjąć z oprawki . Włożyć now ...

Samochody